20/07/2001 - CLUBGROOVE2001
 
     
 
DJs
 
 
6pac, Soldik, Kerray, Overflow
 
     
   
 
 
 
Report by Kryton
 
 

Dne 20. 7. se konala první akce ze seriálu Clubgroove 2001, kde jinde než v kyjovském klubu Šneckenhaus. Jednalo se o jungle, drum ' n ' bass, breakbeat a lámané rytmy vůbec.

V devět zahajoval 6 Pac. Předvedl normální středněproudý drum'n'bass, nijak zvlášť uchvacující či zajímavý. Ani tvrdý ani měkký, prostě tak akorát. Žádné překvapení, začátkový set poskládaný z polámaných beatů, jaký by se hodil, i kdyby následovalo techno.

Od jedenácti hrál místní jungle resident, Soldik. Vyžíval se v tvrdším, jednodušším breakbeatu (jak on tomu říká J ), něco asi ve stylu Shadow Company. Temné, tajemné, ukazující, že míň je někdy víc. Krásně vycházející mixy se hodily jak k tanci, tak i na poslech, set zněl velice jednolitě a celistvě.

Mezi jednou a třetí Kerray. Brněnský temný drum'n'bass s důrazem na chytlavé, smyčkované pasáže, připomínající asi nejvíc ony zasněné artcore kousky z dílny LTJ Bukema či Talvina Singha. Ano, to je přesně ono. Ten kontrast mezi rozlétanými pasážemi a temně dunivým beatem, to bylo na téhle dvouhodinovce to zajímavé. Pokaždé stejné, pokaždé jiné.

Na závěr mixoval do pěti Overflow příjemnější i když nijak měkké záležitosti, spíš veselejší, hodně dupavé s poněkud vysmátými smyčkami. Ale už bylo skoro ráno, takže konec byl neodvratný.

Co říci závěrem? Něco málo přes sto lidí si sem našlo cestičku i na lámané beaty, ale přesto všechno to byla akcička spíš o lidech. Parket zel prázdnotou, počet tancujících by se dal spočítat na prstech a někdy stačila jen jedna ruka. V tomhle případě sloužila hudba po většinu času a pro většinu lidí jen jako zvuková kulisa pro povídání si o všem možném. Přesně, jako nějaký chill out. Ale party byla, lidi přišli, hrálo se podle plánu a bylo to fajn, i když mnozí by si to asi představovali jinak. Každopádně, 5/10